TEATED!  Kolmapäeviti oleme avatud 10-18 !

Turvaliseks ja privaatseks kirjalikuks suhtlemiseks  soovitame kasutada e-perearstikeskuse keskkonda.  

Teenuse kasutamiseks on vajalik autentimine ID-kaardi või mobiil-id abil.

 Sisene: 
e-perearstikeskus

Nõuanded

  1. Ülemiste hingamisteede infektsioonid
  2. Imikute toitmine
  3. Gripp

Ülemiste hingamisteede infektsioonid

Kui Te soovite rohkem infot, kuidas aidata koduste ravivõtetega last, kellel on tekkinud palavik, köha, nohu, kurguvalu, kõrvavalu, silmapõletik või kõripõletik, soovitame lugeda Eesti Haigekassa poolt välja antud juhist „Hingamisteede ägedad infektsioonid lastel ning nende kodused ravivõtted“

www.ravijuhend.ee/downloader.php?file=guide-59- fulldocument


Imikute toitmine

Kui Te soovite rohkem infot imiku toitmise kohta, soovitame lugeda Eesti Lastearstide Seltsi poolt väljaantud juhist „Imiku toit ja toitumine“

www.ravijuhend.ee/downloader.php?file=guide-58- fulldocument


Gripp

Grippi põhjustab gripiviirus, mis nakatab hingamisteid. Gripp levib inimeselt inimesele piisknakkuse ja kontaktnakkuse teel. Tähtis on meeles pidada, et gripiviirused muutuvad pidevalt.

Sümptomiteks on palavik, peavalu, tugev väsimustunne, kuiv köha, kurguvalu, vesine või kinnine nohu ning lihasvalud. Lisaks võivad tekkida ka seedetrakti häired, nagu iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus, kuid need iseloomulikumad lastele. Gripist tingitud tüsistusteks on näiteks bakteriaalne kopsupõletik, põsekoopapõletik, kõrvapõletik ning krooniliste haiguste, nagu südamepuudulikkuse, astma või diabeedi ägenemine. Üle 65-aastastel ning kroonilisi haigusi põdevatel inimestel on tüsistuste tekkerisk suurim.

Kuna külmetusel ja gripil on palju sarnaseid sümptoome, võib olla keeruline neil ainult kliinilise pildi alusel vahet teha.

Grippi saab ennetada vaktsineerides end igal sügisel gripi vastu. Kuna gripiviirused muutuvad pidevalt, on vaja vaktsineerida end iga-aastaselt. Küsi vaktsiini kohta infot perearstikeskusest!